بایگانی

بایگانی برای دسته ی ‘جامعه’

اثر جمع

۲۷ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

«اثر جمع» اثری است که شما ناخواسته روی یک جمع می‌گذارید، یا یک جمع روی شما می‌گذارد. مثلا در یک جمع، از همه می‌خواهند خاطره‌ای تعریف کنند، غالبا همه خاطره‌ای تقریبا شبیه یا با عناصر مشابه خاطره‌ای که نفر اول تعریف کرد خاطره خود را تعریف می‌کنند.

 وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت دوازدهم، رسما درخواست کرده کسی برای تبریک وزرات او؛ بنر ننویسید، دسته‌گل نیاورد و آگهی به رسانه‌ها ندهد. ناخواسته تعداد قابل‌توجهی از بنرها، دسته‌گل‌ها و آگهی‌های تبریک برای سایر وزرا هم فاکتور گرفته می‌شود.

 نمی‌گویم اصلا نخواهد بود. خواهد بود اما اولا در مقیاس خیلی کم و دوم انگشت‌نما و رسوا خواهند شد آن‌ها که همرنگ جماعت نشدند، و سال‌های سال، این اقدام مثبت مهندس «کرباسیان» به‌عنوان خشت اول یک اقدام درست، انسانی و ارزش‌مند مورد یادآوری قرار خواهد گرفت.

 پی‌نوشت۱: نیازی به توضیح نیست که همیشه همرنگ‌جماعت‌بودن مثل این مورد خوب نیست.
 یی‌نوشت۲: اصلا مهندس کرباسیان را نمی‌شناسم، این نکتهِ درستِ مدیریتی در رفتارش مد نظرم بود.

 

به بهانه روز جهانی چپ‌دست‌ها

۲۲ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

 امروز ۱۳ اگوست یا اوت، روز جهانی چپ‌دست‌هاست. به‌شکل طبیعی، مغز همه ما طوری طراحی‌شده که فرمان‌های عصبی برای انجام کارهای اصلی را به دست و پای راست ارسال می‌کند و با دست چپ فقط کارهای کمکی برای دست راست را می‌توانیم انجام دهیم. مثل برداشتن و جابه‌جاکردن یک سطل یا کالا.

اما اقلیتی از مردم جهان هستند،‌ که برخلاف این روند طبیعی، ذهن‌شان طوری برنامه‌ریزی‌شده که کارهای اصلی مثل نوشتن، غذا‌خوردن، مسواک‌زدن، کار با موش‌واره در رایانه و هرنوع فعالیتی که با تمرکز بر روی یک دست باید انجام شود را با دست چپ انجام می‌دهند.
 این‌که این اقلیت اکثرا باهوش‌ترین آدم‌ها هستند نمی‌دانم تا چه اندازه می‌تواند دقیق باشد، اما من یک برادر چپ‌دست دارم، که در سال‌های ابتدایی دبستان، به توصیه معلمش تلاش و تمرین کرد و الان همه کارهایی که با تمرکز بر روی یک دست باید انجام دهد را می‌تواند با دو دست انجام دهد یعنی هم با دست راست می‌نویسد هم با دست چپ، اما در ورزش با پای چپ بهتر مثلا فوتبال بازی می‌کند. این نشان می‌‌دهد که طراحی ذهنی طبیعی چپ را می‌توان با تمرین تغییر داد.

همه ابزارها و امکانات، خصوصا در اماکن عمومی برای زندگی راست‌دست‌ها طراحی شده (مثل صندلی‌هایی که زیردستی آن در سمت راست است) و این بنده‌های خدا، برای استفاده از این ابزارها و امکانات خیلی با سختی مواجه می‌شوند.

 خیلی زمان برد تا دنیا متوجه شود که برای راحتی این‌ اقلیت باید امکانات و ابزارهایی خاص تولید کرد که البته هنوز همه‌گیر نشده است.

روانشناسان توصیه می‌کنند برای افزایش خلاقیت و کارایی بیشتر هردو سمت مغز، بخشی از کارهای روزانه فردی مثل مسواک‌زدن، غذا‌خودن و … را، راست‌دست‌ها با دست چپ، و چپ‌دست‌ها با با دست راست، انجام دهند. برای آن‌که اندکی متوجه سختی‌های این عده بشویم و ضمنا کمکی هم به فعال‌شدن خلاقیت خود کرده باشیم، برخی از کارهای روزانه را با دست چپ انجام بدهیم.

تلفن همراه

۱۹ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

 ۲۳ سال پیش در چنین روزی، ۱۹ مردادماه ۷۳، نخستین سیم‌کارت موبایل عرضه، و تلفن همراه با پیش‌شماره ۰۹۱۱ در ایران با محدوه آنتن‌دهی📶 بسیار محدود، فعال شد.

 ارائه سیم‌کارت در آن روز‌ها بسیار محدود و با نام‌نویسی از قبل و قرعه و انتظار همراه بود. به‌همین دلیل نام‌نویسی برای خط تلفن همراه در آن زمان به یک تجارت و شغل تقریبا پول‌ساز بدل شد و هر کس که توانایی مالی داشت، به‌تناسب وضع مالی، چند خط ثبت‌نام می‌کرد تا شانس خود را در قرعه بالاتر ببرد و بتواند با فروش خط‌‌‌ها در بازار آزاد سود بیشتری نصیب خود کند.

کمتر از ۵ سال بعد از این تاریخ، با افزایش امکانات زیر‌ساختی و گسترش محدوده آنتن‌دهی📶 به سراسر کشور، عرصه سیم‌کارت گسترش و شتاب بیشتری یافت و پس از آن‌که «تالیا» به عنوان نخستین اپراتور واگذاری سیم‌کارت‌های اعتباری به بازار تلفن همراه وارد شد، کم‌کم تلفن همراه از حالت یک کالای لوکس و گران خارج و به خدماتی عمومی و در دسترس‌تر تبدیل شد.تا جایی که امروزه اغلب، چندین خط تلفن همراه دائمی و اعتباری از چند اپراتور دارند.

 اغلب شبکه‌های اجتماعی نوین امروز از جمله تلگرام، اینستاگرام، واتس‌اپ و … بر بستر همین تلفن همراه شکل گرفته و فعالیت می‌کنند

کلاه سرمان می‌گذارند، دارویی برای طاسی سر کشف نشده

۱۶ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

دقیقا ۴ سال پیش و در آخرین روزهای استقرار دولت دهم، رئیس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت، اعلام کرد: ساخت کرم حلزون که دانشگاه علوم پزشکی البرز نقش اصلی در تولید و تبلیغ آن داشت و بارها از طریق صداوسیما تبلیغ وسیع روی آن صورت گرفته‌بود، مجوز از سازمان غذا و داروی نداشته است.
میلیاردها تومان از این محصول فروش رفته و خریداران با محصولی جعلی که رسانه ملی تبلیغ آن‌را کرده بود، مواجه شدند اما هیچ‌کس پاسخ‌گوی آن نشد که نشد.

هنوز ماجرای آن کرم و آن کلاه‌برداری فراموش نشده، تازگی‌ها یک تبلیغ پرسروصدا، به‌عنوان رپرتاژ ویژه از یک برنامه‌‌ی تلوزیونی پخش‌شده که در آن جوانی ادعا می‌کند؛ دارو (شامپویی) اختراع (درست)کرده است که با یک دوره مصرف آن طی چند ماه، همه آن‌هایی که موهای سرشان ریخته، دوباره می‌توانند شاهد رویش مجدد موهایشان باشند. ادامه ی نوشته

گفت‌وگو با امیر سرتیپ علی‌محمد ملکی وادقانی

۸ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

امیر سرتیپ «علی‌محمد ملکی وادقانی»، پس از عمری مجاهدت و ایثار، شام‌گاه یک‌شنبه ۲۵ تیرماه، جان به جان آفرین تسلیم کرد و به همراهان شهیدش پیوست.
۲۲ سال پیش، در آخرین روزهای اسفندماه ۱۳۷۴ در شرایطی که نخستین تجربه‌های روزنامه‌نگاری را مشق می‌کردم، در منزل شخصی آن مرحوم در اصفهان، با ایشان گفت‌وگو کردم.

 این‌گفت‌وگو فرودین‌ماه ۱۳۷۵ در دومین شماره نشریه روستایی «انتظار» منتشر شد. در آن زمان مرحوم ملکی، با درجه سرهنگی استاد دانشکده افسری مرکز توپخانه اصفهان بودند و اندکی بعد به درجه سرتیپ دومی نايل و پس از آن بازنشسته شدند.
 با ادای احترام به روح آن امیر دلاور و ایثارگر، این گفت‌وگو را پس از دو دهه در این‌جا بازنشر می‌کنم:

در این شماره از نشریه، به حضور یادگاری از یادگاران و شاهدان هشت سال شهادت و خون و ایثار و دفاع مقدس، کسی که به‌حق حساس‌ترین و زیباترین لحظات عمر پربرکت خویش را در کنار دلیرمردان عرصه‌های عاشقی و در خطوط مقدم نبرد با دشمن متجاوز، در خدمت اسلام و میهن اسلامی پشت‌سر گذاشته‌‌است، رسیدیم، و ایشان در محیطی مهربان و صمیمی پاسخ‌گوی سؤالات‌ِمان بودند.
*جناب آقای ملکی! ضمن عرض تقدیر و تشکر از این‌که وقت‌تان را در اختیار ما گذاشتید، به‌عنوان اولین سؤال مختصری از خودتان بگویید:
علی‌محمد ملکی وادقانی،در سال ۱۳۲۸ در خانواده روستایی در روستای وادقان ادامه ی نوشته

در ضرورت بیان درست کلام

۲ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

عموما مردم هنگامی که طرف گفت‌وگوی یک خبرنگار قرار می‌گیرند، یا قراراست به سؤالی جلو دوربین پاسخ بدهند، یا در مراسمی که در یک سالن عمومی برگزار می‌شود، مثلا سالن عروسی، یا موارد مشابه، وقتی قرار است در مقابل جمع حرف بزنند، دست و پای خود را گم‌کرده و اصطلاحا به «تپقزدن» می‌افتند.

بعید می‌دانم کسی بتواند ادعا کند که هیچ‌گاه با چنین تنگنایی روبه‌رو نشده، و همیشه توانسته است به‌راحتی و بدون هراس حرف بزند و منظورش را برساند، یا به سؤالی که از او پرسیده‌شده، در هر شرایطی پاسخ بدهد.

از این مدل دست و پا گم‌کردن‌ها و خیس‌عرق‌شدن‌ها و تپق‌زدن‌ها، حتی در خاطرات گویندگان زبده و باتجربه رادیو و تلوزیون هم فراوان یافت می‌شود.
این‌ها کاملا طبیعی است. خصوصا در جوامعی مثل جامعه‌ای که ما در آن زندگی‌می‌کنیم و اغلب رادیو و تلوزیون و میکروفون و دوربین آن، کالا و خدماتی لوکس و دور از دسترس همگانی و مخصوص از ما بهتران شناخته و تعریف می‌شود.

یک دلیل عمده و اصلی این رفتار بر می‌گردد به عادت‌هایی که از زمان طفولیت در وجود کودک نهادینه می‌شود. اغلب خانواده‌ها به جای استفاده از آموزش‌های صحیح تربیت کودک، و آماده‌نمودن صحیح آن‌ها برای داشتن واکنش‌های صحیح در شرایط مختلف، آن‌ها را از همه‌چیز می‌ترسانند.

داستان «لولو»، «یک سر و دو گوش»، «آقا دیو» و … که ما از کودکی شناخته‌ایم، همیشه با ما هستند. کافی است ما در موقعیت جدیدی قرار بگیریم تا «لولو» از خواب بیدارشود و ما دست و پای خود را گم کنیم و زبانمان به «تپق‌زدن» بند بیاید.

اما علاوه بر این ترس یادگار دوران کودکی، گاهی ما در یک شرایط مشابه، نه‌تنها دست و پا، که اصلا خودمان را هم گم می‌کنیم و سخن گفتن به زبان مادری هم فراموشان می‌شود. جایی که به‌سختی تلاش می‌کنیم ادای آن‌هایی را درآوریم که حرف‌زدن و اجرایشان را در تلوزیون دیده، یا در رادیو شنیده‌ایم. دلیل اصلی «تپق‌زدن» این‌جا دقیقا‌‌ همان است که تلاش می‌کنیم تا در یک تقلید ناشیانه، کس دیگری باشیم غیر از خودمان و حرف‌هایی را بزنیم که مال خودمان نیست و بلد نیستیم کلمات آن‌را دقیق ادا کنیم و حتی اطلاعات کاملی هم در مورد موضوعی که تلاش می‌کنیم درباره آن «اظهارفضل» کنیم، نداریم.

مورد سؤال قرارگرفته‌ایم و شهامت آن‌که بگوییم «نمی‌دانم» را نداریم یا می‌دانیم و گمان می‌کنیم که باید چیز دیگری یا جور دیگری گفت.
گاهی ظرف چند دقیقه کلماتی را زنجیره‌وار به‌هم بافته و بیان می‌کنیم که نه سر دارد نه ته! نه معنی دارد، نه می‌توان یک معنی فرضی برای آن با پس‌و‌پیش‌کردن کلمات ایراد شده، دست و پا کرد.

گذشته از نابلدی خوب و مفید سخن‌گفتن در شرایط خاص، اکثر مردم ما متاسفانه در شرایط عام و معمولی نیز مختصر و مفید سخن‌گفتن را بلد نیستند. نه این‌که عمدی در کار باشد، نه! بلد نبوده‌اند و اموراتشان به این‌گونه ناسره سخن‌گفتن تاکنون گذشته است و به همین دلیل نیازی به آموختن احساس نکرده‌اند.

اما حقیقت تلخ و دردناک آنست که این امورات می‌توانسته به‌گونه‌ای دیگر، و صد‌البته بهتر و همراه با رضایت‌مندی و آرامش بیشتری بگذرد که «ندانستن» باعث‌شده این‌گونه بگذرد.

«مولوی» همان‌گونه که معتقد است «همدلی از همزبانی بهتر است»، به‌گونه و در جاهای دیگری هم معتقد است که؛ اغلب همدلی از همزبانی پدید می‌آید. شوربختانه باید اعتراف کرد که خیلی از ناهمدلی‌ها از ناهمزبانی پدید می‌آید. این نه به معنای آن باشد که دو یا چند نا‌همدل، به زبان‌های مختلف سخن می‌گویند. چنان‌که در داستان اختلاف بر سر نام انگور و عنب و الخ وجود داشت. نه! به یک ربان سخن می‌گویند اما ناقص و نامفهوم.

لزوم توجه به «زبان» در علوم انسانی و مجهز و مسلط‌شدن به شیوه‌های مختصر و مفید بیان مقصود و سخن گفتن، بر هیچ کسی پوشیده نیست. اما متاسفانه مورد غفلت همه هست. حتی در میان روشنفکران و مدعیان سواد و فهم. از این رهگذر بسیار آسیب‌ها متوجه فرد و به تبع آن جامعه شده است.

شاید در جامعه، دبستانی برای آموختن چگونه سخن‌گفتن نباشد، شاید اراده‌ای برای برآورده‌کردن چنین نیازی نزد جامعه موجود نباشد، اما هر کس به اندازه خود آن اندازه قابلیت و استعداد را دارد که خودش برای آموختن دست‌به‌کار شود. هر کس می‌تواند قبل از آن‌که دست و پایش را در سخن‌‌گفتنی خاص گم کند، از هم‌اکنون دست‌به‌کار آموختن شود.
«لو‌لو» را به خواب ابدی بفرستیم تا دیگر زبان‌مان بند نیاید.

 

به افتخار مردم کاشان

می‌پرسم، آیا این سرمایه‌گذاری برای شما سودمند است؟ درپاسخ می‌گوید: تا سود را چه تعبیر کنیم. اگر منظور از سود صرفاً پول باشد، شاید نه اما اگر سود، خدمت به شهروندان و کمک به ارتقا و دست‌یابی به جایگاهی که کاشان در تاریخ داشته و با آن فاصله گرفته باشد، البته که این سرمایه‌گذاری سودمند است و ما را همراهی می‌کند.

پروفسور «حسین خدمت» فوق‌تخصص بیماری‌های گوارش و کبد، که در جایگاه رئیس هیات‌مدیره شرکت «وندای کی آشیان» مجتمع چندمنظوره تجاری، تفریحی، فرهنگی – ورزشی و اقامتی «کاشان مال» نشسته، علاوه بر آن که پزشکی حاذق و خوش‌نام است، فوق‌العاده بر کلام و ادبیات مسلط است و نسبت به ظرافت‌های تجارت و بیزینس که به حضور در آن تصمیم گرفته آگاهی و احاطه دارد و در پاسخ به پرسش‌ها با دقت و با استناد به استانداردهای روز جهان، به نمایندگان عالی رسانه‌های کاشان درباره جزییات، اهداف و چشم‌اندازهای پروژه پاسخ می‌گوید.

مجموعه تجاری- بازرگانی، تفریحی، فرهنگی، ورزشی، اقامتی و کانون برندینگ مدرن و کاشان مال، در حاشیه بلوار امام رضا کاشان، و در همسایگی تمدن ۷ هزار ساله سیلک در زمینی به مساحت ۵ هزار مترمربع و در ۱۰ طبقه (۴ طبقه زیر زمین و ۶ طبقه فوقانی) و چند بلوک ساخته شده است. مجموعه‌های تفریحی آبی شامل پارک آبی، استخر جداگانه مردانه و زنانه، سونا و جکوزی به‌علاوه انبار سردخانه‌ها، برخی سالن‌های ورزشی و پارکینگ‌های مجموعه در طبقات زیرین قرار دارد و مجموعه‌های فروشگاهی و تجاری، رستوران‌ها، فست‌فود و نوشیدنی‌ها، سینما، هتل و سالن‌های چندمنظوره فرهنگی، شهربازی کودکان و برخی دیگر از سالن‌های ورزشی در طبقات فوقانی.

به گفته رئیس هیات‌مدیره، شرکت فاز نخست مجموعه شامل فروش‌گاه، شهربازی کودکان، مجموعه فست فود، نوشیدنی‌ها و رستوران در طبقات هم‌کف تا سوم تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

پیش از ظهر یک جمعه معتدل پاییزی نمایندگانی از پورتال خبری کاشان و آران و بیدگل، کاشان نیوز، روزنامه اصفهان زیبا و ضمیمه گردشگری آن، هفته‌نامه‌های آرمان، کاشان امروز، جوان کویر، و نسل فردا به دعوت شرکت «وندای کی آشیان» از بخش‌های مختلف آماده و در حال ساخت مجموعه بازدید کردند و مهندس «سید علی صالحی» آرشیتکت و طراح و مجری عمارت مجموعه، در هر بخش و طبقه، مشخصات و استاندارهای خاص که برای طراحی و ساخت سازه و همچنین خرید دستگاه‌ها و سخت‌افزارهای آن اعمال شده را به نمایندگان رسانه ارائه داد.

پس از این بازدید نمایندگان رسانه‌ها در سالن اجتماعات در یک کنفرانس خبری با حضور اعضا هیات‌مدیره شرکت و مشخصاً پرفسور «حسین خدمت» رئیس‌ هیات‌مدیره شرکت «وندای کی آشیان» شرکت کردند.

کاشان حالا با افتخار صاحب یک مجموعه چند‌منظوره بازرگانی- تجاری، فرهنگی، تفریحی- ورزشی، و اقامتی منطبق با دقیق و به‌روزترین تجهیزات و امکانات سخت و نرم‌افزاری روز دنیا شامل یک مجموعه فروش‌گاهی زنجیره‌ای بزرگ که کالاهای برندهای معتبر ملی و بین‌المللی را در چند حوزه خوراک، کیف و کفش و پوشاک، گوشی و رایانه و محصولات دیگر نمایندگی می‌کند، یک سالن با مدرن‌ترین و به‌روزترین امکانات ورزشی تفریحی، آموزشی و بازی برای کودکان در کنار سالن حرفه‌ای بولینگ و بیلیارد حرفه‌ای و مجزا، استخرهای مجهز و مدرن شنا، سونا، جکوزی، اسباب و سالن اختصاصی پارک و تفریحات آبی، سالن‌های فست فود و رستوران‌های مجزا با منو و دستورات غذایی ایرانی و فرنگی با برند معتبر و استانداردهای نوین حوزه خوراک و غذا در کنار چند سالن سینما و همایش‌های فرهنگی با ظرفیت‌های متفاوت در کنار یک هتل پنج ستاره شده است که به گفته رئیس هیات مدیره شرکت «وندای کی آشیان» به عنوان مدیر عالی مجتمع «کاشان مال» فاز نخست این مجموعه شامل مجتمع فروش‌گاهی در طبقه همکف شهربازی کودکان در طبقه اول، غرفه‌های فست‌فود در طبقه سوم نهایتاً تا پایان سال جاری گشایش یافته و به بهره‌برداری می‌رسد و فازهای بعد شامل تکمیل پارکینگ‌های طبقاتی خودرو، سالن‌های ورزشی و تفریحات آبی فاز اول و دوم هتل و سالن‌های فرهنگی و همایش‌ها به مرور نهایتاً تا پایان سال ۹۶ گشایش یافته و به بهره‌برداری نهایی خواهد رسید.

رئیس هیات مدیره شرکت، در نشست میزبانی نمایندگان رسانه‌های منطقه کاشان و آران و بیدگل و اصفهان با بیان این‌که این نخستین نشست غیررسمی شرکت می‌باشد، از رسانه‌ها به عنوان یک گروه مرجع که طیف وسیعی از مخاطبان تاثیرگذار را نمایندگی می‌کنند نام برد و تاکید کرد: برای ما مهم بوده است که دوستان رسانه‌ای در سطح منطقه بزرگ کاشان که می‌توانند بازخوردهای مثبت بدهند، پیش از گشایش و بهره‌برداری از مجموعه و بخش‌های تکمیل‌شده و در حال تکمیل، از آن بازدید کنند و در جریان فرایند احداث مجموعه از ابتدا تاکنون قرار بگیرند.

در اغلب استانداردها حتی در سطح ملی نخستین هستیم.
خدمت با تاکید بر این که مجموعه «کاشان مال» در اغلب شاخص‌ها در سطح ملی واجد بالاترین استانداردها و جایگاه نخست است. درباره هدف از تأسیس چنین مجموعه‌ای گفت: برای بنده و برای سایر سرمایه‌گذاران چه آن‌ها که اهل کاشان هستند و چه آن‌ها که علایق مشترکی آن‌ها را به کاشان وصل می‌کند، مهم‌ترین و نخستین هدف و دغدغه انجام کاری برای کاشان و در شان کاشان در مسیر توسعه پایدار بوده است. ما می‌خواهیم گامی مؤثر برای احیاء جایگاه باستانی برتر کاشان که در هزاران سال پیش به عنوان نماینده معتبر برند ابریشم و کاشی و صنعت جهانی معروف بوده برداشته باشیم.

رئیس هیأت مدیره «وندای کی آشیان» با تأکید بر این که در این مسیر به همراهی و حمایت همه شهروندان کاشان خصوصاً رسانه‌ها نیاز داریم اظهار داشت: پس از آن‌که نیت دوستان برای انجام کاری برای کاشان مشخص شد، تحقیقات میدانی مفصل برای این‌که در منطقه با توجه به ظرفیت‌ها، خلاء چه مجموعه یا خدماتی حس می‌شود در دستور کار قرارگرفت و پس از مطالعات بنیادین با توجه به ظرفیت‌های بالای تاریخی و باستانی، و قابلیت‌های ویژه اقلیتی و فرهنگی و گردشگری منطقه، ایجاد و احداث چنین مجموعه‌ای تأیید و تصویب شد و بلافاصله اقدامات برای نهایی‌کردن پروژه آغاز شد.

خدمت افزود: برای آن که سرمایه‌گذاری در بهترین شکل و با رعایت بالاترین استانداردهای مدرن دنیا و با کمترین میزان خطا صورت بگیرد، پیش از آغاز عملیات عمرانی یک تیم کارشناسی با نمایندگان خدمات مشابه شبیه شرکت‌های فروش‌گاه‌های زنجیره‌ای، هایپر مارکت، فست‌فود، و رستوران و هتل در عالی‌ترین سطوح ملی و بین‌المللی مشاوره‌ای کارشناسی صورت داده و طرح نهایی با جایابی در تاریخ ۲۳ دی‌ماه ۹۱ کلنگ عملیات اجرایی پروژه در همین زمین که الان ساختمان بنا شده به زمین زده شد و پروژه استارت خورد.

به سرمایه‌گذاری به عنوان این که پول ارزش و اعتبار بیاورد نگاه کرده‌ایم
وی در پاسخ به پرسش یکی از رسانه‌ها در مورد میزان سرمایه‌گذاری و پیش‌بینی سود، با بیان این‌که تاکنون ۶۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و پیش‌بینی می‌شود سقف سرمایه‌گذاری به ۱۰۰ میلیارد تومان برسد تصریح کرد، بستگی دارد سود را چه چیزی تعریف کنیم و ما چه چیزی تعریف کرده باشیم. ما به سرمایه‌گذاری به این عنوان که پول بیاورد نگاه نکرده‌ایم. ما به سرمایه‌گذاری به عنوان این‌که پول ارزش و اعتبار بیاورد نگاه کرده‌ایم. بنابراین هدف نخست سود به معنای پول نیست. هدف نخست کاشان و اعتبار برای کاشان و ارتقاء فرهنگ اجتماعی منطقه است که ما به پیش از نیمی از آن رسیده‌ایم و امیدواریم رسانه‌ها در معرفی اهداف فرهنگی و چشم‌اندازهای مجموعه ما را همراهی کنند.

معاونت اسبق دانشگاه علوم پزشکی کاشان، با اشاره به این‌که تمام استانداردها در تمام حوزه‌های فرهنگی، تفریحی- ورزشی، خدماتی، اجتماعی، خوراکی اعم از خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها و هتل، بالاتر از سطح کاشان و حتی سطح استان است خاطر‌نشان کرد: حتی بعضی از استانداردها در سطح ملی هم فقط در یکی از دو مجموعه شاخص در تهران رعایت می‌شود. به عنوان مثال استاندارد «haccp» که در سراسر دنیا معتبر است برای فودکورت و مجموعه رستورانی این مجموعه لحاظ شده است.

تمام کارکنان مجموعه آموزش‌های حرفه‌ای فرا می‌گیرند
خدمت در پاسخ به پرسش یک رسانه که پرسید، چه ضمانتی برای خدمات متناسب با ستارهای هتل این مجموعه وجود دارد؛ اظهار داشت: به تازگی دادن ستاره به هتل‌ها عمدتاً تابع چک‌کردن خدمات در تمام حوزه‌هاست. به عنوان مثال نیروهایی که در هتل استخدام و مشغول به کار خواهند شد. آموزش‌های استانداردی برای کار در هتل را در تهران فرا می‌گیرند. البته تمام نیروهای مجموعه در تمام سطوح و مشاغل. پس از موفقیت در آزمون و مصاحبه ورودی و پیش از آغاز کار، دوره‌های خاص آموزشی را طی خواهند کرد که بعضی از دوره‌ها در تهران و بعضی در کاشان برگزار می‌شود.

فوق‌تخصص حاذق و مشهور بیماری‌های گوارش و کبد در پاسخ به یک پرسش که چرا با توجه به حرفه پزشکی، در بخش سلامت سرمایه‌گذاری نکردید، با تاکید بر هدف نخستین که سودآوری هدف نبوده در حالی که سرمایه‌گذاری در بخش سلامت قطعاً با سودآوری تضمین شده همراه است تاکید کرد: تصمیم داشتیم کاری برای کاشان بکنیم که خلاء آن در کاشان حس می‌شد و به‌نظر می‌رسد کاشان در حال حاضر خلاء سرمایه‌گذاری در حوزه درمان ندارد.

رئیس هیأت‌مدیره وندای کی آشیان، در پاسخ به پرسش دیگری در مورد تضمین ماندگاری نیروی انسانی خاطر‌نشان کرد، در حال حاضر نیروهای انسانی در بخش صندوق‌داری، فروشندگی و حسابداری پس از مصاحبه پذیرفته و در حال آموزش هستند. در این بخش و سایر بخش‌ها نیروی انسانی با ۳ برابر ظرفیت مورد نیاز با هزینه مجموعه آموزش خواهند دید و از بین آن‌ها شاخص‌ترین نیروها به استخدام نهایی در خواهند آمد و مشمول حقول و مزایا خواهند شد. از طرفی با توجه به ایده جدید بازاریابی که حق را به کارمندان می‌دهد، برای نیروهای استخدامی بالاترین استانداردها در حوزه حقوق، مزایا و امتیازات در نظر گرفته شده و در کنار خدمات مطلوبی که برای پرداخت در نظر گرفته‌شده تعهدات لازم نیز برای ماندگاری از پرسنل پیش از شروع کار اخذ می‌شود.
منتشر شده در صفحه کسب و کار شماره صفر کاشان امروز

پوشیدن لباس غیرمتعارف در شان وکیل دادگستری نیست

ما یک شرایط ایده‌آل و آرمانی داریم، یک دنیای واقعی. این دو را باید از هم تفکیک، و با توجه به مختصات خاص هر شرایط، رفتار کرد و آن‌ها را با هم قاطی نباید کرد.
این‌که من لباسی با شعار خاص که بیان‌گر اعتراض من است بپوشم و در شرایط و فضای خاصی برای نشان‌دادن و بیان اعتراضم حاضر شوم، تقریبا متعلق به یک شرایط آرمانی، و ایده‌آلی است که در دنیای پیرامون ما موجود نیست و اگر من چنین کنم ممکن است نتایج معکوس به‌دنبال داشته باشد و به نوعی نقض‌غرض منجر شود.
من ابدا قصد دفاع از بازداشت آقای «نجفی» وکیل دادگستری یا رد و تایید اتفاقات مربوط به آن را ندارم. اما حقیقت این‌ است که دنیایی که آدم بتواند در آن همه آزادی‌های مشروع و قانونی را به بهترین شکل ممکن داشته باشد، یک مدینه فاضله یا آرمان‌شهر است که به قول فلاسفه «ممتنع‌الوجود» نیست، اما به قولی سخت‌یاب یا «بعید‌الوجود» است.

این به معنای آن نیست که حالا که «بعید‌الوجود» است، پس ما نشانه‌ها و اشاره‌ها و مقدمات آن‌را هم خراب و خیال خود را راحت کنیم. نه ابدا این‌گونه نیست، بلکه ما وظیفه داریم با شناسایی نشانه‌های آن به سمت ساختن این «آرمان‌شهر» حرکت کنیم و به هر میزان که بیشتر به انگاره‌های اصلی و واقعی آن نزدیک شدیم، قطعنا آرامش و آزادی و نهایتا سعادت ما هم بیشتر خواهد شد، اما مطلق و صددرصدی نخواهد بود.

هر صنف برای خودش ساختار و قاعده و برای اعضایش دستورالعمل رفتاری و چهارچوب اخلاقی خاص دارد و برای تخطی از آن هم مجازاتی تعیین شده است. صنف وکلا هم از این قاعده مستثنی نیست و حتی برای پوشش و نصب اتیکت خاص بر لباس هم قاعده و دستور‌العمل دارد.

این قاعده البته مربوط به زمانی است که آن‌ها در کسوت وکالت هستند. والا در زمان غیر این، می‌توانند هرگونه که خواستند لباس بپوشند و رفتار کنند. اما این حق به معنی آن نیست که مثلا با لباس زیر در خیابان تردد کنند، یا لباس‌هایی بپوشند که در عرف معنی نوعی لودگی می‌دهد و صرفا آدم‌های لوده آن‌را می‌پوشند. یا مثلا روی لباس‌های متعارف نوعی نوشته و نشانه‌هایی باشد، که در شان یک وکیل دادگستری نباشد. این‌ها قطعنا به‌ شان شخصیتی آدم، فارغ از این‌که قاعده کانون و صنف باشد یا نباشد هم لطمه می‌زند و به‌ شان فردی که مسؤلیت برحسته‌ای در پذیرش وکالت آدم‌های خاص بر عهده گرفته، به طریق‌اولی لطمه بیشتری می‌زند.

البته اگر فردی از قاعده و دستو‌رالعمل خاص صنف خود تخطی کرد، تنبیه آن پروسه و نظام‌مندی خاصی دارد که در حوصله این نوشتار نیست، اما بازداشت آقای «نجفی» مشمول و مستند به این قاعده نیست.

با این وصف می‌توان گفت؛ رفتار آقای «نجفی» در پوشیدن تیشرتی که روی آن عبارت «عاشوری ۸۸» که قطعنا حساسیت‌زا هست و برای او که موکلینش شایبه اتهام امنیتی داشته‌اند، حساسیت‌زا‌تر، کار قابل‌دفاعی نیست و من ضمن این‌که آرزو می‌کنم با توجه به این‌که این کارشان دست‌کم جرم نبوده به‌زودی از بازداشت آزاد شود، آرزو هم می‌کنم که ایشان به شان و شخصیت خود و حوزه‌ای که به آن تعلق دارد کمی بیشتر واقف و به بدیهیات رفتاری آن متعهد باشد.

آرمان‌های دفاع مقدس را به اغراض سیاسی آلوده نکنیم

۱۴ شهریور ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

سایت خبری «کاشان آنلاین» دو روز پیش، نامه‌ای از «سید محسن تمدنی» خطاب به حسین حیدریان ریس پیشین شورای شهر کاشان و در واکنش به اتفاقات مربوط به انتخاب ریاست آخرین سال دوره چهارم شورای شهر کاشان که در آن آراء حسین حیدریان و دکتر ثابت با هم برابر و کار به حکمیت فرمانداری کشیده‌شد، منشر کرد.

در پیشانی این نامه که لحنی مابین دوستانه و التماس خطاب به رئیس پیشین شورای شهر کاشان دارد، از عنوان «نامه یکی از یادگاران دفاع مقدس به حسین حیدریان» استفاده شده است، اما در نامه نه تنها هیچ موضوع مقدسی مورد حمایت و پشتیبان قرار نگرفته، که در بدترین شکل ممکن یک نفر، به یک داوطلب ریاست در شورای شهر اعتراض کرده و بدیهی‌ترین حق او را زیر سؤال برده است.

بدیهی است که شهروندان هر منطقه با توجه به شرایطی که قانون حدود و شرایط آن‌را معین و اعلام کرده، حق دارند داوطلب عضویت در شورا شوند و پس از نامزدی، اگر مورد اعتماد مردم بودند و انتخاب شدند، باز بنابر قانون می‌توانند و حق دارند که داوطلب ریاست شورا هم بشوند.
سازوکارهای قانونی برای تمرکز بر آراء سایر همفکران و همراهان و رایزین برای جذب آرا مستقل هم یکی از شیوه‌های متعارف، و باز حق هر عضو، و جناح سیاسی است که نمایندگانش در شورا حضور دارند.

از این منظر به‌‌ همان اندازه که آقای دکتر «علی ثابت» حق داشته و دارند که نامزد ریاست شورای شهر کاشان شوند، سایر اعضای شورا و به طریق‌اولی آقای حیدریان هم حق داشته‌اند و بر ابشان ایراد و اعتراضی نیست و نباید باشد.

از سویی دیگر در نظام مقدس جمهوری اسلامی اصل اینست که ریاست انجام وظیفه است بیش و پیش از آن‌که حمل بر جاه‌طلبی شود. با این وصف و از این منظر شایسته نیست امری که حکم انجام وظیفه و عمل به فریضه تلقی می‌شود، آن‌گونه عریان مورد شماتت و تخفیف قرار بگیرد. نه تنها که نباید مورد تخفف قرار بگیرد، که باید به کسی که در این فضا داوطلب قبول ریاست و مسؤلیت شده تبریک و تهنیت گفت و ضمن اعلام آمادگی برای کمک، برای او آرزوی موفقیت کرد.

اما اگر این پیش‌فرض عینی که برای ریاست‌ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی پذیرفته و تعریف شده، برای نکارنده نامه قابل قبول نیست و ایشان معتقد به جنبه‌های منفی پست و ریاست و جاه و مقام هستند و ریاست شورای شهر را هم بر همین اساس و در این دسته طبقه‌بندی می‌کنند و از این منظر دوست دارند فرد مورد نظرشان ریس شورا شود و بر صندلی ریاست تکیه بزند، بهتر است برای رسیدن به چنین مقصودی که خیلی روشن است مقدس نیست و وظیفه و تکلیف معنا نمی‌کند، به اررزش‌های مقدسی مثل دفاع مقدس و یادگاری آن هم متوسل نشوند.

ناگفته نمایند که نگارنده نامه خودش چنین تعمدی نداشته و سایت منتشر‌کننده نامه این عناوین را به نامه یاد‌شده الصاق کرده و تلاش کرده از نمد این عناوین برای جناح مطلوب خود کلاهی دست و پا کند.

تردیدی نیست که آقای تمدنی از یادگاران و جانبازان دفاع مقدس‌ است و از این منظر احترام به این ایشان و ارزش‌هایی که ایشان واجد آن هستند، بر همه شهروندانی که آرامش امروز خود را مدیون شهامت دیروز ایشان هستند، فرض است و واجب. اما وقتی جایگاه‌ها و ابزارهای مقدس، دست‌آویز بهانه‌های حقیر می‌شود، نه تنها اصل تقدس و ارزش لوث می‌شود و از حیز انتفاع ساقط، بلکه آدم‌هایی هم که واجد این ارزش‌ها هستند لطمه می‌بینند.

این نوشته در سخنگو این‌جا

چرا پیامک‌های تبلیغاتی بدون اجازه کاربر ارسال می‌شود؟

۲ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
حق طبیعی و قانونی هر شهروند است که از امکانات موجود که برای رفاه حال انسان‌ها طراحی و ساخته‌شده استفاده بهینه و مطلوب بکند.
حق همه شهروندان و استفاده‌کنندگان از امکانات و وسایل مدرن هم هست که تا آن‌جا که قانون و امکانات نرم‌افزاری وسایل مورد اشاره اجازه می‌دهد، از مزاحمت‌های احتمالی آن در امان باشند و سازوکاری در اختیار داشته باشند که جلو مزاحمت‌های احتمالی را بگیرند.تلفن همراه یک امکان و ابزار مدرن برای رفاه حال شهروندان امروزی است. همه شهروندان حق دارند به فراخور بودجه و امکانات خود، از امکانات این نرم‌افزار بهره‌مند باشند. نیز این حق را هم دارند که تا سرحد ممکن از مراحمت‌های احتمالی آن دور و ایمن باشند.
ظاهرا امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزای برای به حداقل رساندن مزاحمت‌ها در استفاده از این وسیله، توسط طراحان و سازندگان نخستین آن مورد توجه قرار گرفته، و آن‌چه هم که در طراحی نخستن نبوده، با آشکارشدن مشکل حین استفاده و به مرور به ساختار آن افزوده شده است.به عنوان مثال؛ این امکان که استفاده‌کننده از این وسیله نام و شماره مخاطبی که با او تماس گرفته است را ببیند و بشناسد (caller id) از ابتدا در شمار خدمات این وسیله نبود و بعدا به امکانات آن اضافه شد.

یکی از مراحمت‌های خیلی ساده و پیش پا افتاده که در عین حال می‌تواند شدیدا با اعصاب دارنده این وسیله بازی کند و او را آزار بدهد، دریافت پیامک‌های ناخواسته است. برای این امر افراد می‌توانند حتی‌المقدور شماره خود را در اختیار همه‌کس قرار ندهند. این از سهم کاربر.

اما در سوی دیگر اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمات تلفن همراه هم این امکان را دارند که راسا و بدون هماهنگی، انبوه پیامک‌های تبلیغاتی را روانه تلفن‌های همراه کاربران خود بکنند. اتفاق‌ی که از هر منظر که به آن نگاه کنی امری ناپسند، غیر‌قانونی و غیر‌شرعی است و از طرف دیگر نه تنها سود چندانی برای شرکت‌هایی که تبلیغ آن‌ها می‌شود ندارد، که بر عکس باعث خشم و ناراحتی اغلب کاربرانی می‌شود که این پیامک‌ها را دریافت می‌کنند.

می‌توان حدس‌زد تعداد قابل‌توجهی از کاربران تلفن همراه در ایران به محض دریافت این‌گونه پیامک‌ها که بدون اجازه برای آن‌ها فرستاده می‌شود، آن‌ر‌ا نخوانده از گوشی خود پاک می‌کنند. اغلب آن‌ها هم که این پیامک‌ها را می‌خوانند، غیر از آن‌که با یک نگاه تمسخرآمیز از کنار آن رد شوند، کار دیگری انجام نمی‌دهند و درصد ناچیزی از کاربران دستورالعمل این پیامک‌ها که غالبا ارسال یک کد عددی برای شماره خاصی برای اطلاع از نحوه خدمات است را اجرا و دنبال می‌کنند.

با اوین وصف، تا کنون هیچ‌کدام از اپراتورهای تلفن همراه در ایران خود را مقید به رفع این‌گونه مزاحمت‌ها و و طراحی سازوکاری که کاربر بتواند راسا اقدام به حذف این پیامک‌ها کند، نکرده است. تمام سازوکارهای پیشنهادی و موجود هم که تاکنون و در چند مرحله طراحی و به کاربران اعلام شده، ناقص و یا عملا بدون فایده‌است و کاربران پس از اجرای‌ آن‌ها باز هم با سیل این پیامک‌ها در تلفن خود مواجه هستند.

این وضعیت نشان می‌دهد، هیچ‌یک از اپراتورهای سه‌گانه تلفن همراه در ایران، برای کاربران خود احترامی قائل نیستند و چون کاربر مجبور به استفاده از خدمات آن‌هاست، هرگونه که دلشان بخواهد با مخاطب و کاربر خود رفتار می‌کنند.

از طرف دیگر جای تعجب بسیار دارد که وقتی می‌شود با کسب رضایت کاربران و با ارائه خدمات متفاوت، کاربر بیشتری جذب کرد، چرا همه اپراتور‌های تلفن همراه در ایران اصرار دارند، همه خدماتشان دقیقا مشابه هم‌دیگر باشد و هیچ تفاتی بین یک اپراتور با اپراتور دیگر نباشد؟ (تفاوت‌های جزئی ملاک نیست)
به عنوان مثال؛ چرا یک اپراتور ابتکاری به خرج نمی‌دهد و اعلام نمی‌کند که مثلا می‌خواهد نخستین اپراتوری باشد که فقط با اجازه کاربران پیامک تبلیغاتی ارسال می‌کند و اگر مخاطب اجازه ندهد، ابدا پیامکی ارسال نخواهد کرد و با این ابتکار میزان اقبال و علاقه مردم به این طرح و اپراتور خود را آزمایش نمی‌کند؟

از همه این‌ها گذشته به نظر می‌رسد ارسال این پیامک‌ها و ایجاد این مزاحمت‌ها شرعا و قانونا خلاف باشد و باید در جایگاهی بالاتر سازمان تنظیم مقررات رادیوی و بالاتر از آن دولت و نمایندگان مجلس به این مسئله ورود کرده و جلو این مراحمت‌‌های انبوه برای کاربران و شهروندان را بگیرند.

ناگفته نماند که در توجیه قطع‌نکردن این پیامک‌ها بار‌ها گفته شده که حذف ارسال این پیامک‌ها، به یک بازار رقابتی و شغلی نوساخته که نام آن‌را «سیستم ارزش افزوده» گذاشته‌اند لطمه می‌زند، اما این عذر بد‌تر و خیلی بزرگ‌تر از گناه است. کمترین تردید وجود ندارد که هیچ اقتصادی نه‌تنها به‌واسطه ترغبیب مردم به مصرف‌گرایی کاذب و دلالی و واسطه‌گری رشد نمی‌کند، که واسطه‌های متعدد بین تولیدکننده و مصرف‌کننده، حکم انگل در یک سیستم اقتصادی را دارد و مانع جدی در راه فعالیت سالم اقتصادی و سرمایه‌گذاری و تولید و ایجاد شغل به معنای درست کلمه است.

منتشر شده در ایلنا این‌جا
در آفتاب یزد اینجا